Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Témakiírás
 
Kádár Botond
Ellátási láncok robusztusság-szempontú elemzése, (újra)tervezése és működtetése

TÉMAKIÍRÁS

Intézmény: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
közlekedés- és járműtudományok
Kandó Kálmán Doktori Iskola

témavezető: Kádár Botond
belső konzulens: Bóna Krisztián
helyszín (magyar oldal): BME Anyagmozgatási és Logisztikai Rendszerek Tanszék
helyszín rövidítés: ALRT


A kutatási téma leírása:

a) Előzmények: A hatékonysági szempontok elsődlegessége olyan ellátási láncokat és hálózatokat eredményezett, melyek általában erősen érzékenyek mind az ellátási struktúrákon belül, mind a környezetükben jelentkező bizonytalanságokkal és változásokkal szemben. Az ellátási láncok tervezése és működtetése kapcsán szükséges olyan módszerek kutatása és alkalmazása, melyek képesek egyensúlyt teremteni a hatékonysági és robusztussági szempontok érvényesítése során, tekintetbe véve azt is, hogy az adott cél lehetőleg minimális komplexitás mellett legyen megvalósítható.
b) A kutatás célja: Robusztus ellátási láncok modellezésére, szimulációjára, menedzselésére szolgáló módszerek kutatása és kifejlesztése, valamint az eredmények alátámasztása mesterségesen generált és – lehetőleg – valós adatokon is. A kutatás során célszerű arra is kitérni, hogy az ún. kiber-fizikai termelési rendszerek, így az ilyen típusú ellátási láncok várható megjelenése előreláthatóan milyen újszerű lehetőségekkel és megközelítésekkel jár együtt.
c) Az elvégzendő feladatok, azok fő elemei, időigénye:
1. év: Az irodalomban publikált módszerek áttekintése és elemzése. A strukturális robusztusság és strukturális komplexitás leírására szolgáló módszerek feltárása, alkalmazhatóságuk elemzése mesterségesen generált és valós ellátási láncokon. Publikálás.
2. év: Ellátási láncok működési (dinamikus) robusztusságának és komplexitásának leírására szolgáló módszerek elemzése. Szimulációs keretrendszer kialakítása. Publikálás.
3. év: A strukturális és működési robusztusság együttes figyelembevétele ellátási láncok elemzésénél, (újra)tervezésénél és működtetésénél. Az eredmények demonstrálása. PhD értekezés írása; Publikálás.
d) A szükséges berendezések: számítógép, szimuláció és optimalizáló software rendszerek rendelkezésre állnak az MTA SZTAKI-ban, illetve a Tanszéken.
e) A várható tudományos eredmények: Módszerek ellátási láncok robusztusságának vizsgálatára és növelésére.
f) Publikációs tevékenység: Évente nemzetközi konferencia kiadványban és/vagy folyóiratban, a publikációs követelmények figyelembevételével.
g) Irodalom: Dolgui, A.; Proth, J-M.: Supply chain engineering. p.541. Springer, ISBN 978-1-84996-016-8

előírt nyelvtudás: angol
ajánlott nyelvtudás (magyar oldal): német
további elvárások: 
előzetes tevékenység a témakörben

felvehető hallgatók száma: 1

Jelentkezési határidő: 2015-10-31


2024. IV. 17.
ODT ülés
Az ODT következő ülésére 2024. június 14-én, pénteken 10.00 órakor kerül sor a Semmelweis Egyetem Szenátusi termében (Bp. Üllői út 26. I. emelet).

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )