Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Témakiírás
 
Mándoki Míra
Az állatorvosi képzés oktatásának kutatása továbbfejlesztési lehetőségek és új tudásátadási módszerek kidolgozására – növénytani tárgyak oktatásában való tesztelés és az

TÉMAKIÍRÁS

Intézmény: Állatorvostudományi Egyetem
állatorvosi tudományok
Állatorvostudományi Doktori Iskola

témavezető: Mándoki Míra
helyszín (magyar oldal): ATE
helyszín rövidítés: ATE


A kutatási téma leírása:

A téma rövid összefoglalása:
Az utóbbi években az egyetemekre kerülő Z, majd alfa generációk, mint digitális bennszülöttek, elsősorban képi kultúrán nőttek fel, információszerzési és -feldolgozási módszereik nagyban eltérnek oktatóik, legfőképpen az X, valamint esetenként az Y generációhoz tartozó képviselőinek olvasott és hallott szöveg feldolgozásán alapuló tanulási/tanítási módszereitől. Ennek tudatában rendkívüli jelentőségű, hogy a hagyományosan nagy mennyiségű lexikális tudást átadó tantárgyak oktatásában új módszertani és didaktikai ismeretekre tegyünk szert, a tudásátadásba a legmodernebb elektronikus eszközöket, kommunikációs lehetőségeket, applikációkat is bevonjuk.
Kutatási témánk vizsgálja, hogy nevesebb európai állatorvosi egyetemek miként alakítják át oktatási rendszerüket, esetenként moduláris képzési struktúrát bevezetve. Külön vizsgáljuk, hogy ebben az új rendszerben hogyan alakul át a botanikai tárgyak szerepe és oktatása (állatorvosi növénytan, mérgező kerti- és szobai növények, gyógynövényismeret, másodlagos növényi anyagcseretermékek). Módszertani-oktatástechnikai vizsgálataink tárgya, hogy a karanténidőszakban kifejlesztett e-learning módszereket hogyan tudjuk a jelenléti oktatásban felhasználni a tananyagok feldolgozásában, feladatok kitűzésében, értékelésben, ellenőrzésben, különös tekintettel arra, hogy melyek lesznek azok, amelyeknek az oktatás élményszerűvé tételével a hallgatók motiválásában kulcsszerepe lehet. Néhány módszert és technikát a gyógynövényismeret és az állatorvosi növénytan előadásain és szemináriumi foglalkozásain tesztelünk, és ez alapján keressük a lehetőségeket arra, hogy hallgatók visszajelzéseit értékelve eredményeinket más alapozó tárgyakra (pl. anatómia, kémia) valamint szaktárgyakra (pl. gyógyszertan, kórbonctan vagy akár a klinikai tárgyak) is alkalmazhassuk.

előírt nyelvtudás: angol
további elvárások: 
szakirányú, valamint pedagógiai végzettség)
szakterületi gyakorlat
oktatási tapasztalat német nyelven (lehetőleg magyarul és angolul)

felvehető hallgatók száma: 1

Jelentkezési határidő: 2023-05-19

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )