Témakiírás
 
Covic Zlatko
Kritikus infrastruktúrák kiber-fizikai biztonsága hullámszórási elemzéssel

TÉMAKIÍRÁS

Intézmény: Óbudai Egyetem
katonai műszaki tudományok
Biztonságtudományi Doktori Iskola

témavezető: Covic Zlatko
helyszín (magyar oldal): Budapest, Népszínház utca 8.
helyszín rövidítés: ÓEBGK


A kutatási téma leírása:

Az összetett világban a kritikus infrastruktúra védelme érdekében a kutatás a kiber-fizikai biztonság területébe mélyed be, egy innovatív megközelítést alkalmazva, a Hullám-Szórásos Analízist. Az értekezés a kiberfenyegetések és a létfontosságú infrastruktúra, mint például az elektromos hálózatok, a közlekedési rendszerek és a kommunikációs hálózatok fizikai integritása közötti bonyolult kölcsönhatásra összpontosít.
A disszertáció új és gyakorlati megközelítést kíván nyújtani a kritikus infrastruktúra kiberbiztonsági kihívásainak kezelésére. A kutatások túlmutatnak a teoretikus kereteken, kézzelfogható betekintéseket és eszközöket kínál, amelyeket alkalmazhatunk a létfontosságú rendszerek biztonságának fokozására egy összekapcsolt világban.
Fejlesszen ki numerikus módszereket az elasztikus, akusztikus és elektromágneses hullámok kölcsönhatásának modellezésére a kritikus infrastruktúrák rendszerében. Vizsgálja meg, hogy a kiberfenyegetések, például az elektromágneses interferencia vagy az akusztikus támadások hogyan képesek kihasználni a fizikai réteg sebezhetőségeit.
Nyújtson rövid áttekintést a kritikus infrastruktúra elleni kiberfenyegetésekről, hangsúlyozva egy átfogó biztonsági keretrendszer szükségessét, amely kezeli mind a kiber, mind a fizikai sebezhetőségeket.
Kutassa fel a kiber-fizikai biztonság meglévő térképét és annak kihívásait. Informáljon a kritikus infrastruktúra jelentőségéről és a biztonsági incidensek lehetséges következményeiről.
Mutassa be a Hullám-Szórásos Analízis koncepcióját mint egy új módszert a biztonság értékelésére. Emelje ki annak potenciálját, hogy feltárja a sebezhetőségeket a kiber-fizikai interakciók mintázatainak elemzésével.
Részletezze a Hullám-Szórásos Analízis alkalmazott módszerét. Ismertesse a számítási technikák, szimulációk és valós adatok integrációját a biztonsági forgatókönyvek modellezéséhez és elemzéséhez.
Bemutasson be esettanulmányokat, amelyek a Hullám-Szórásos Analízis alkalmazását illusztrálják különböző kritikus infrastruktúra beállításokban. Mutassa be módszert, hogyan azonosítja és enyhíti a fizikai rendszereket érintő kiberfenyegetéseket. A valóságban alkalmazott esettanulmányok beépítésével mutassa be a Hullám-Szórásos Analízis gyakorlati alkalmazását különböző kritikus infrastruktúra környezetekben. Ez konkrét beavatkozási lehetőségeket nyújt a biztonsági szakembereknek és döntéshozóknak.
Foglalja össze a Hullám-Szórás Analízis alkalmazásának kulcsfontosságú eredményeit. Beszéljen a módszer hatékonyságáról a kritikus infrastruktúra átfogó biztonsági helyzetének javításában.
Kezelje a kutatások során felmerült kihívásokat. Javasoljon potenciális fejlesztéseket, kiterjesztéseket vagy új irányokat a jövőbeli kutatások számára a területen.
Összegezze a disszertáció hozzájárulásait a kiber-fizikai biztonság területén. Hangsúlyozza a Hullám-Szórásos Analízis integrálásának fontosságát a szélesebb körű biztonsági stratégiákba.

Célok:
Ez a disszertáció arra törekszik, hogy előrelépést hozzon a kiber-fizikai biztonság megértésében, bevezetve egy új analitikai eszközt és gyakorlati beavatkozási lehetőségeket a kritikus infrastruktúra biztonságának biztosítására egy változó fenyegetésekkel teli korszakban. A célok a következők lehetnek:
• Analitikai keretrendszer kifejlesztése
• Kölcsönhatások modellezése
• Sebezhetőségek azonosítása:
• Valós adatokkal való validálás
• Esettanulmányok
• Hatékonyság értékelése
• Kihívások kezelése
• Jövőbeli irányok
• Hozzájárulás a tudás előrehaladásához a kiber-fizikai biztonság területén.

ajánlott nyelvtudás (magyar oldal): angol C1
felvehető hallgatók száma: 1

Jelentkezési határidő: 2024-08-31