Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Témakiírás
 
Várkonyi István Zsolt
A Debreceni Egyetem KK által kezelt, SARS-CoV-2 koronavírussal fertőzött emberek gyógyszeres terápia hatékonyságának elemzése és a Covid-19 ellenes vakcinák

TÉMAKIÍRÁS

Intézmény: Debreceni Egyetem
klinikai orvostudományok
Petrányi Gyula Klinikai Immunológiai és Allergológiai Doktori Iskola

témavezető: Várkonyi István Zsolt
helyszín (magyar oldal): DEKK Infektológiai Klinika
helyszín rövidítés: IK


A kutatási téma leírása:

hatékonyságának vizsgálata a Debreceni Egyetemen.

A Covid19 a súlyos akut légzőszervi szindrómát okozó koronavírus (SARS-CoV-2) által okozott betegség. A koronavírus legtöbb típusa többnyire állatok között terjed, némelyik azonban képes az embert is megfertőzni. A 2019. végén kezdődő Covid19-járvány az első olyan világjárvány, amelyet koronavírus okozott. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a halmozódó megbetegedéseket 2020. március 11-én pandémiává nyilvánította.
Jelen kutatás egyik célkitűzése a betegség iránti fogékonyság, a lefolyás súlyosságának vizsgálata a lakosság különböző (életkor, nem, etnikai hovatartozás, demográfiai adatok, foglalkozás stb.) csoportjaiban, a betegség iránti fogékonyság különbözőségeinek pontosabb megértése. Az akut, valamint a betegség lezajlását követő posztcovid tünetek spektrumának és a betegség súlyosságának jellemzése a SARS-CoV2 fertőzésekben, beleértve a vírusterhelés okozta farmakoökonómiai hatásokat is.
A kutatás során továbbá a hatályos COVID-19 protokoll szerinti gyógyszeres terápia és a kísérleti fázisban lévő gyógyszeres terápia hatékonyságát vizsgálnám a 2. hullám kezdetétől a 4. hullám kezdetéig a középsúlyos, súlyos állapotú betegeken a kórházi felvételtől a kórházi kezelés befejezéséig a fizikális vizsgálatok, a laboratóriumi értékek és a képalkotó vizsgálatok eredményeinek függvényében.
Egy védőoltás hatásosságát az határozza meg, hogy mennyire képes megelőzni egy adott betegséget. A forgalomban lévő védőoltások megfelelő alkalmazás esetén hatékonyan képesek megelőzni a fertőző betegségeket és védelmet nyújtani a lakosság számára. Ahogy bármely más gyógyszer, egyetlen védőoltás sem 100%-osan hatásos. Egy adott személynél a hatásosság számos tényező függvénye (életkor; egyéb, egyidejűleg fennálló betegségek vagy állapotok; a védőoltás óta eltelt idő; korábbi találkozás a betegséggel; a védőoltás beadásának módja; az oltóanyag típusa).
A kutatás során továbbá vizsgálnánk az oltott populációban a kórházi kezelést igénylő középsúlyos és súlyos esetek előfordulásának gyakoriságát, a betegség lefolyását és a hatályos COVID-19 protokoll szerinti gyógyszeres terápia és a kísérleti fázisban lévő gyógyszeres terápia hatékonyságát a 2. hullám kezdetétől napjainkig, a kórházi felvételtől a kórházi kezelés befejezéséig a fizikális vizsgálatok, a laboratóriumi értékek és a képalkotó vizsgálatok eredményeinek függvényében.
Kutatási helyszín (tanszék/intézet): DEKK Infektológiai Klinika

előírt nyelvtudás: angol
ajánlott nyelvtudás (magyar oldal): -
felvehető hallgatók száma: 1

Jelentkezési határidő: 2021-12-30


2024. IV. 17.
ODT ülés
Az ODT következő ülésére 2024. június 14-én, pénteken 10.00 órakor kerül sor a Semmelweis Egyetem Szenátusi termében (Bp. Üllői út 26. I. emelet).

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )