Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Témakiírás
 
Remenyik Bulcsú
A fenntartható turizmus vizsgálata a magyarországi kis- és közepes vállalkozásoknál

TÉMAKIÍRÁS

Intézmény: Budapesti Gazdasági Egyetem
gazdálkodás- és szervezéstudományok
Vállalkozás-és Gazdálkodástudományi Doktori Iskola

témavezető: Remenyik Bulcsú
helyszín (magyar oldal): Budapesti Gazdasági Egyetem
helyszín rövidítés: BGE


A kutatási téma leírása:

A téma meghirdetésének a célja a turizmusban működő vállalkozások fenntarthatósági törekvéseinek az elemzése az itthoni és nemzetközi példák bemutatásával. A nagyobb szállodák zöld programjai mellett egyre hangsúlyosabbá válnak a fenntarthatóság kérdései a turisztikai KKV szektorban is. A magyarországi minőségi turizmus kiépítésében fontos szerepe van a kis- és közepes vállalkozásoknak, nélkülük a környezettudatos gondolkodás és felelős turista sem létezhet, ugyanis a KKV-k majdnem teljesen lefedik a magyarországi turisztikai piacot.
A kutatás azokra a kérdésekre keresi a válaszokat, hogyan lehetne a kis- és középvállalkozások további fejlesztése során a keresletet diverzifikálni, minőségi turizmust építeni, figyelembe venni a helyi lakosság és a vendégek elégedettségét, megtartani a munkavállalókat, megnyerni az Y és Z generációkat. A kutatás során nagy hangsúlyt fektetnünk a környezettudatos viselkedés elemzésére, a vagyon- és költséggazdálkodás fenntartható kialakításának kérdésére, a KKV szektor kutatás-fejlesztésének vizsgálatára, beruházási tevékenységére, pályázatainak elemzésére. A kutatás fontos feladat a nemzetközi viszonylatban vezető KKV-k helyzetének megismerése, piaci működésüknek a hazaiakkal való összehasonlítása.
Tartalmi ismeret: A kutatás új perspektívákat vázol fel a vállalkozások számára, bemutatva a turizmusipar jövőbeli fejlődését. Foglalkozik a turisztikai KKV szektor gazdasági-, társadalmi-, környezeti- és pszichológiai fenntarthatóságának a kérdéskörével. A kutatás azt közvetíti, hogy a turisztikai kis- és középvállalkozásoknak a versenyképességük megőrzésé érdekében felelősebben, biztonságosabban, digitalizáltabban kell működniük.
Készségek: helyzetértékelés, stratégiai tervezés, szintetizáló képesség, kreatív- kritikai gondolkodás, új lehetőségek felismerésének a képessége, racionális érvelés, elemzés és problémamegoldás az etikai kutatási protokollok betartásával.

Várható eredmények: Részvétel nemzetközi konferenciákon, minőségi cikkek mind a nemzeti, mind a nemzetközi folyóiratok számára, eredeti megállapítások a publikálásra, az elméletek, módszertanok és empirikus tanulmányok kritikus alkalmazásának képessége.

előírt nyelvtudás: angol

Jelentkezési határidő: 2021-08-31

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )