Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2017. XI. 02.
Személyes adatok
Fridli Sándor
név Fridli Sándor
születési év 1958
intézmény neve
doktori iskola
ELTE Informatika Doktori Iskola (témavezető)
SzTE Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskola
(tudományági) Habilitációs Bizottság (teljes jogú külső tag)
doktori képzéssel kapcsolatos munkájának megoszlása ELTE Informatika Doktori Iskola 99%
SzTE MatDI (tudományági) Habilitációs Bizottság (teljes jogú külső tag) 1%
adott-e már oktatóként valamely doktori iskolát működtető intézménynek akkreditációs nyilatkozatot? Eötvös Loránd Tudományegyetem
Elérhetőségek
drótpostacím fridlinumanal.inf.elte.hu
telefonszám +36 1 403-6195
saját honlap
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím PhD
fokozat megszerzésének éve 1994
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
tudományos fokozat, cím CSc
fokozat megszerzésének éve 1994
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
tudományos fokozat, cím DSc
fokozat megszerzésének éve 2015
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1982 - Eötvös Loránd Tudományegyetem
egyetemi tanár
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 3
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 2
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
Kovács Péter PhD 2016  IDI2-ELTE

jelenlegi doktorandusz hallgatói az abszolutórium várható évével:
Yash Paul (PhD) (2020/08)  IDI2-ELTE
hiányos adatú hallgatói:
Bognár Gergő PhD (2017/08)  IDI2-ELTE
  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület Harmonikus analízis. Ezen belül elsősorban trigonometrikus és Walsh-Fourier analízis. Approximációelmélet. Transzformációs módszerek a jel- és képfeldolgozásban.
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
Közlemények
2015

Fridli S: Trigonometric multipliers on real periodic Hardy spaces, MONATSHEFTE FUR MATHEMATIK 178: (4) pp. 539-552.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2015

Fridli, S.: On the integrability of dyadic maximal Walsh series, ACTA SCIENTIARUM MATHEMATICARUM - SZEGED 81: (3-4) pp. 561-574.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2015

Fridli S, Schipp F: Dyadic Derivative, Summation, Approximation, In: Stankovic, R. S., Butzer, P., Schip,p F., Wade, W. R., Su, W., Endow, Y., Fridli, S., Golubov, B. I., Pichler, F. Szerk.: Stankovic R S, Szerk.: L Butzer P, Szerk.: Schipp F, Szerk.: Wade Dyadic Walsh Analysis from 1924 Onwards Walsh-Gibbs-Butzer Dyadic Differentiation in Science Volume 1 Foundations. Párizs: Atlantis Press, 2015. pp. 209-234. (Atlantis Studies in Mathematics for Engineering and Science; 12.)
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Könyvfejezet
nyelv: angol
DOI 
2014

Fridli S: On integrability and strong summability of Walsh-Kaczmarz series, ANALYSIS MATHEMATICA 40: (3) pp. 197-214.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
DOI 
2013

Fridli S, Gilián Z, Schipp F: Rational Hermite-Fejér interpolation, ANNALES UNIVERSITATIS SCIENTIARUM BUDAPESTINENSIS DE ROLANDO EOTVOS NOMINATAE SECTIO COMPUTATORICA 40: pp. 233-244.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2008

Daly J, Fridli S: Hörmander multipliers on two-dimensional dyadic Hardy spaces, JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS 348: (2) pp. 977-989.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2005

Daly JE, Fridli S: Trigonometric multipliers on H-2 pi, CANADIAN MATHEMATICAL BULLETIN-BULLETIN CANADIEN DE MATHEMATIQUES 48: (3) pp. 370-381.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 3
nyelv: angol
DOI 
2001

Fridli S: Hardy spaces generated by an integrability condition, JOURNAL OF APPROXIMATION THEORY 113: (1) pp. 91-109.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 26
nyelv: angol
DOI 
1997

Fridli S: On the L-1-convergence of Fourier series, STUDIA MATHEMATICA 125: (2) pp. 161-174.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 5
nyelv: angol
1993

FRIDLI S: AN INVERSE SIDON TYPE INEQUALITY, STUDIA MATHEMATICA 105: (3) pp. 283-308.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 11
nyelv: angol
a legjelentősebbnek tartott 10 közleményre kapott független hivatkozások száma:47 
Tudománymetriai adatok
Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
45
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
51
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
2
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
0 
külföldön megjelent, figyelembe vehető tudományos közleményei:
23
hazai kiadású, figyelembe vehető idegen nyelvű közleményei:
22
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
242

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )