Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
ARCHÍV OLDAL
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2018. III. 22.
Személyes adatok
Michaletzky György
név Michaletzky György
intézmény neve
doktori iskola
ELTE Matematika Doktori Iskola (oktató)
Doktori Iskola Tanácsa
doktori képzéssel kapcsolatos munkájának megoszlása ELTE Matematika Doktori Iskola 99%
ELTE MDI2-ELTE Doktori Iskola Tanácsa 1%
adott-e már oktatóként valamely doktori iskolát működtető intézménynek akkreditációs nyilatkozatot? Eötvös Loránd Tudományegyetem
Elérhetőségek
drótpostacím michaletzkycaesar.elte.hu
telefonszám +36 1 372-2500/8128
saját honlap
saját honlap (angol)
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím CSc
fokozat megszerzésének éve 1984
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
tudományos fokozat, cím DSc
fokozat megszerzésének éve 2000
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1975 - Eötvös Loránd Tudományegyetem
egyetemi tanár
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 2.5
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 1.5
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
Kornyik Miklós PhD 2019  MDI2-ELTE
Boros Balázs PhD 2013  MDI2-ELTE
(50%) László Ákos PhD 2002  MDI2-ELTE

abszolutóriumot szerzett:
Kornyik Miklós (PhD) 2016/08  MDI2-ELTE
  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület valószínűségszámítás, matematikai statisztika, matematikai rendszerelmélet, sztochasztikus folyamatok
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
Közlemények
2017

Jenő Reiczigel, Márton Ispány, Gábor Tusnády, György Michaletzky, Marco Marozzi: Bias-corrected estimation of the Rudas–Clogg– Lindsay mixture index of fit, BRITISH JOURNAL OF MATHEMATICAL & STATISTICAL PSYCHOLOGY [Epub]: Paper bmsp12118. 13 p.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
URL 
2017

M Kornyik, Gy Michaletzky: ON THE MOMENTS OF ROOTS OF LAGUERRE-POLYNOMIALS AND THE MARCHENKO–PASTUR LAW, ANNALES UNIVERSITATIS SCIENTIARUM BUDAPESTINENSIS DE ROLANDO EOTVOS NOMINATAE SECTIO COMPUTATORICA 46: pp. 137-151.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2016

Kornyik M, Michaletzky G: Wigner matrices, the moments of roots of Hermite polynomials and the semicircle law, JOURNAL OF APPROXIMATION THEORY 211: pp. 29-41.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2012

Michaletzky, A. Gombani: On the "redundant" null-pairs of functions connected by a general Linear Fractional Transformation, MATHEMATICS OF CONTROL SIGNALS AND SYSTEMS 24: (4) pp. 443-474.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2010

Michaletzky, György: Covariance Extension Approach to Nevanlinna-Pick Interpolation: Kimura-Georgiou Parameterization and Regular Solutions of Sylvester Equations., In: Szerk.: Hu, Szerk.: Johnsson, Szerk.: Wahlberg, Szerk.: Ghosh Three Decades of Progress in Control Sciences. Springer Berlin Heidelberg, 2010. 291-311.. Berlin; Heidelberg: Springer Verlag, 2010. pp. 291-311.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Szaktanulmány
nyelv: angol
DOI 
2009

Michaletzky György: State-space approach to zero-modules of proper transfer functions, In: Szerk.: Hangos K, Szerk.: Nádai L Proceedings of the workshop on systems and control theory: in honor of József Bokor on his 60th birthday. Budapest: Budapest University of Technology and Economics; MTA SZTAKI, 2009. pp. 67-84.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Konferenciaközlemény
nyelv: angol
2004

Gyöngy I, Michaletzky GY: On Wong-Zakai approximations with -martingales, PROCEEDINGS OF THE ROYAL SOCIETY A: MATHEMATICAL PHYSICAL AND ENGINEERING SCIENCES 460: (2041) pp. 309-324.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 6
nyelv: angol
DOI 
2002

Michaletzky GY, Gerencsér L: BIBO stability of linear switching systems, IEEE TRANSACTIONS ON AUTOMATIC CONTROL 47: (11) pp. 1895-1898.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 31
nyelv: angol
DOI 
1995

Lindquist A, Michaletzky GY, Picci G: Zeros of spectral factors, the geometry of splitting subspaces and the algebraic Riccati inequality, SIAM JOURNAL ON CONTROL AND OPTIMIZATION 33: (2) pp. 365-401.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 20
nyelv: angol
DOI 
1993

FERRANTE A, MICHALETZKY G, PAVON M: PARAMETRIZATION OF ALL MINIMAL SQUARE SPECTRAL FACTORS, SYSTEMS & CONTROL LETTERS 21: (3) pp. 249-254.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 20
nyelv: angol
DOI 
a legjelentősebbnek tartott közleményekre kapott független hivatkozások száma:77 
Tudománymetriai adatok
Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
76
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
91
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
3
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
4 
külföldön megjelent, figyelembe vehető tudományos közleményei:
55
hazai kiadású, figyelembe vehető idegen nyelvű közleményei:
15
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
137


2021. X. 14.
ODT online ülés
Az ODT következő, online ülésére 2021. november 19-én 10.00 órakor kerül sor.

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )