Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2017. IX. 06.
Személyes adatok
Kovács Zoltán
név Kovács Zoltán
születési év 1961
intézmény neve
doktori iskola
DE Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskola (témavezető)
Elérhetőségek
drótpostacím kovacszscience.unideb.hu
telefonszám +36 42 599-460
saját honlap
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím PhD
fokozat megszerzésének éve 1994
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve Tudományos Minősítő Bizottság
tudományos fokozat, cím CSc
fokozat megszerzésének éve 1994
fokozat tudományága
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1985 - Nyíregyházi Főiskola (további intézmény)
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 4.5
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 4.5
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
Kiss Sándor PhD 2010  MSDI-DE
Nagyné Kondor Rita PhD 2008  MSDI-DE
Darvasi Gyula PhD 2006  MSDI-DE

abszolutóriumot szerzett, de nincs folyamatban doktori cselekmény és nincs fokozat:
T. Nagy Judit (PhD) 2009/08  MSDI-DE
jelenlegi doktorandusz hallgatói az abszolutórium várható évével:
Kovács Beatrix (PhD) (2018/08)  MSDI-DE
  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület 1. Differenciálgeometria. Finsler geometria, balinvariáns Finsler metrikák. Konnexióelmélet, pszeudokonnexiók 2. A technológia alkalmazása a matematika tanításában.
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
Közlemények
2017

Z Kovács, A Lengyelné-Tóth: Curvatures of left invariant Randers metrics on the five-dimensional Heisenberg group, BALKAN JOURNAL OF GEOMETRY AND ITS APPLICATIONS 22: (1) pp. 33-40.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2016

Sándor Nagydobai Kiss, Zoltán Kovács: Isogonal Conjugacy Through a Fixed Point Theorem, FORUM GEOMETRICORUM 16: pp. 171-178.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
URL 
2014

A. Lengyelné Tóth, Zoltán Kovács: Left invariant Randers metrics on the 3-dimensional Heisenberg group., PUBLICATIONES MATHEMATICAE DEBRECEN 85: (1-2) pp. 161-179.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
DOI 
2014

Zoltán Kovács, Annamária Lengyelné Tóth: Left invariant Randers metrics on 3-dimensional Heisenberg group, In: Proceeding of the 48-th Symposium on Finsler Geometry Sept. 15-Sept. 17, 2013 Sapporo, Japan.Sapporo, Japán, 2013.09.15-2013.09.17. [hiányzó városnév]: pp. 5-8. Kiadvány: [hiányzó városnév]: 2014.
dokumentum típusa: Konferenciacikk/Előadás vagy poszter cikke
nyelv: angol
2010

Bácsó S, Kovács Z: Projective Randers changes of special Finsler spaces, ACTA MATHEMATICA ACADEMIAE PAEDAGOGICAE NYÍREGYHÁZIENSIS 26: (2) pp. 165-170.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
2010

Zoltán Kovács: Modelling with difference equations supported by GeoGebra, INTERNATIONAL JOURNAL FOR TECHNOLOGY IN MATHEMATICS EDUCATION 17: (3) pp. 141-146.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
2008

Tóth Annamária, Kovács Zoltán: On the geometry of two-step nilpotent groups with left invariant Finsler metrics, ACTA MATHEMATICA ACADEMIAE PAEDAGOGICAE NYÍREGYHÁZIENSIS 24: (1) pp. 155-168.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 4
nyelv: angol
Teljes szöveg 
1996

Kovács Z: On construction of Landsbergian characteristic subalgebra., In: Szerk.: Antonelli PL Lagrange and Finsler geometry: Applications to physics and biology. (76) Dordrecht: Kluwer Academic Publishers, 1996. pp. 99-111. (Fundamental theories of physics; vol. 76.)
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Konferenciaközlemény
független idéző közlemények száma: 2
nyelv: angol
1992

Kovács Z, Tamássy L: Yano-Ledger connection and induced connection on vector bundles, ACTA MATHEMATICA HUNGARICA 59: pp. 405-421.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
URL 
1991

Kovács Z.: Some properties of associated pseudoconnections, PERIODICA MATHEMATICA HUNGARICA 22: (2) pp. 107-113.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 2
nyelv: angol
DOI 
a legjelentősebbnek tartott 10 közleményre kapott független hivatkozások száma:12 
Tudománymetriai adatok
Saját közlemény- és idézőlista Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
29
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
32
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
0
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
1 
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
24

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )