Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2017. IV. 24.
Személyes adatok
Schipp Ferenc
név Schipp Ferenc
születési év 1939
intézmény neve
doktori iskola
ELTE Informatika Doktori Iskola (oktató)
(tudományági) Doktori Tanács
adott-e már oktatóként valamely doktori iskolát működtető intézménynek akkreditációs nyilatkozatot? Eötvös Loránd Tudományegyetem
Elérhetőségek
drótpostacím schippludens.elte.hu
telefonszám +36 1 381-2217
saját honlap
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím DSc
fokozat megszerzésének éve 1976
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1998 - MTA SZTAKI (további intézmény)
további (külső munkatárs)
1962 - Eötvös Loránd Tudományegyetem
professor emeritus
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 14.5
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 5.5
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
Lócsi Levente PhD 2015  IDI2-ELTE
(50%) Simon Ilona PhD 2014  MSDI-DE
(50%) Soumelidis Alexandros PhD 2001  
(50%) Gianone László PhD 2000  
Szabó Zoltán PhD 2000  
(50%) Eisner Tímea PhD 1998  
Fridli Sándor kandidátusi 1993  
Gát György kandidátusi 1993  
Szili László kandidátusi 1993  
Echandia Ventura kandidátusi 1991  
Weisz Ferenc kandidátusi 1991  
Pál Jenő kandidátusi 1989  
Simon Péter kandidátusi 1982  

témavezetettjei folyamatban lévő doktori cselekménnyel:
(50%) Király Balázs Gábor PhD (2018/05)  IDI2-ELTE
abszolutóriumot szerzett, de nincs folyamatban doktori cselekmény és nincs fokozat:
Pilgermajer Ákos (PhD) 2009/08  
  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület Harmonikus analízis, numerikus módszerek, irányitáselmélet, waveletek.
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
informatikai tudományok
Közlemények
2015

Pap M, Schipp F: Equilibrium conditions for the Malmquist-Takenaka systems, ACTA SCIENTIARUM MATHEMATICARUM - SZEGED 81: (3-4) pp. 469-482.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
DOI 
2015

Fridli S, Schipp F: Dyadic Derivative, Summation, Approximation, In: Stankovic, R. S., Butzer, P., Schip,p F., Wade, W. R., Su, W., Endow, Y., Fridli, S., Golubov, B. I., Pichler, F. Szerk.: Stankovic R S, Szerk.: L Butzer P, Szerk.: Schipp F, Szerk.: Wade Dyadic Walsh Analysis from 1924 Onwards Walsh-Gibbs-Butzer Dyadic Differentiation in Science Volume 1 Foundations. Párizs: Atlantis Press, 2015. pp. 209-234. (Atlantis Studies in Mathematics for Engineering and Science; 12.)
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Könyvfejezet
nyelv: angol
DOI 
2015

Szabò Z, Bokor J, Schipp F: Blending for H∞ performance: a group theoretic approach, IFAC-PAPERSONLINE 48: (14) pp. 186-191.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Konferenciaközlemény
nyelv: angol
URL 
2015

Schipp Ferenc: Hiperbolikus waveletek, ALKALMAZOTT MATEMATIKAI LAPOK 32: pp. 1-39.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: magyar
URL 
2014

Schipp F: Hyperbolic wavelets, In: Szerk.: Themistocles M Rassias, Szerk.: László Tóth TOPICS IN MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS. Berlin: Springer International Publishing, 2014. pp. 633-657.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Könyvfejezet
nyelv: angol
DOI 
2013

Fridli S, Gilián Z., Schipp F.: Rational orthogonal systems on the plane, ANNALES UNIVERSITATIS SCIENTIARUM BUDAPESTINENSIS DE ROLANDO EOTVOS NOMINATAE SECTIO COMPUTATORICA 39: pp. 63-77.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2013

Fridli S, Gilián Z, Schipp F: Rational Hermite-Fejér interpolation, ANNALES UNIVERSITATIS SCIENTIARUM BUDAPESTINENSIS DE ROLANDO EOTVOS NOMINATAE SECTIO COMPUTATORICA 40: pp. 233-244.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2012

Fridli Sándor, Kovács Péter, Lócsi Levente, Schipp Ferenc: Rational modeling of multi-lead QRS complexes in ECG signals, ANNALES UNIVERSITATIS SCIENTIARUM BUDAPESTINENSIS DE ROLANDO EOTVOS NOMINATAE SECTIO COMPUTATORICA 37: pp. 145-155.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 2
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2012

Schipp F, Soumelidis A: Eigenvalues of matrices and discrete Laguerre–Fourier coefficients, MATHEMATICA PANNONICA 23: (1) pp. 147-156. pp. 147-156.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
URL 
2011

Fridli S, Schipp F.: Biorthogonal systems to rational functions, ANNALES UNIVERSITATIS SCIENTIARUM BUDAPESTINENSIS DE ROLANDO EOTVOS NOMINATAE SECTIO COMPUTATORICA 35: pp. 95-105.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 9
nyelv: angol
Teljes szöveg 
a legjelentősebbnek tartott 10 közleményre kapott független hivatkozások száma:14 
Tudománymetriai adatok
Saját közlemény- és idézőlista Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
148
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
159
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
2
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
2 
külföldön megjelent, figyelembe vehető tudományos közleményei:
73
hazai kiadású, figyelembe vehető idegen nyelvű közleményei:
73
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
1386

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )