Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2018. V. 24.
Személyes adatok
Hartung Ferenc
név Hartung Ferenc
intézmény neve
doktori iskola
PE Informatikai Tudományok Doktori Iskola (törzstag)
Doktori Iskola Tanácsa
(tudományági) Habilitációs Bizottság és Doktori Tanács
SzTE Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskola
(tudományági) Habilitációs Bizottság (teljes jogú külső tag)
doktori képzéssel kapcsolatos munkájának megoszlása PE Informatikai Tudományok Doktori Iskola 99%
SzTE MatDI (tudományági) Habilitációs Bizottság (teljes jogú külső tag) 1%
adott-e már oktatóként valamely doktori iskolát működtető intézménynek akkreditációs nyilatkozatot? Pannon Egyetem
MAB minősítés
a törzstagság feltételeinek megfelel
(2015. I. 30.)
Elérhetőségek
drótpostacím Hartung.Ferencuni-pannon.hu
telefonszám +36 88 624-227
saját honlap
saját honlap (angol)
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím PhD
fokozat megszerzésének éve 1997
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve József Attila Tudományegyetem (honosítás)
tudományos fokozat, cím DSc
fokozat megszerzésének éve 2012
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1996 - Pannon Egyetem
egyetemi tanár
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 1.5
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 1.5
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
(50%) Nahed Abdelfattah Mohamady Abdelfattah PhD 2017  ITDI-PE
(50%) Szalkai István PhD 2014  ITDI-PE
(50%) Essam Mohsen Abdelhameed Awwad PhD 2013  ITDI-PE

  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület funkcionál-differenciál- és differenciaegyenletek
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
Közlemények
2018

I Győri, F Hartung, N A Mohamady: Boundedness of positive solutions of a system of nonlinear delay differential equations, DISCRETE AND CONTINUOUS DYNAMICAL SYSTEMS-SERIES B 23: (2) pp. 809-836.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2016

Hartung F: Nonlinear Variation of Constants Formula for Differential Equations with State-Dependent Delays, JOURNAL OF DYNAMICS AND DIFFERENTIAL EQUATIONS 28: (3) pp. 1187-1213.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 1
nyelv: angol
DOI 
2015

Győri I, Hartung F, Mohamady N A: On a nonlinear delay population model, APPLIED MATHEMATICS AND COMPUTATION 270: pp. 909-925.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 5
nyelv: angol
DOI 
2013

Hartung F: On Second-Order Differentiability with Respect to Parameters for Differential Equations with State-Dependent Delays, JOURNAL OF DYNAMICS AND DIFFERENTIAL EQUATIONS 25: (4) pp. 1089-1138.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 4
nyelv: angol
DOI 
2013

Hartung F: Parameter estimation by quasilinearization in differential equations with state-dependent delays, DISCRETE AND CONTINUOUS DYNAMICAL SYSTEMS-SERIES B 18: (6) pp. 1611-1631.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 4
nyelv: angol
DOI 
2006

Hartung F, Krisztin T, Walther HO, Wu J: Chapter 5 Functional Differential Equations with State-Dependent Delays: Theory and Applications, In: Szerk.: Canada A, Szerk.: Drabek P, Szerk.: Fonda A Handbook of differential equations: Ordinary differential equations. Amsterdam: Elsevier; North-Holland, 2006. pp. 435-545.
Vol. 3
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Szaktanulmány
független idéző közlemények száma: 181
nyelv: angol
DOI 
2005

F Hartung: Linearized stability in periodic functional differential equations with state-dependent delays, JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS 174: (2) pp. 201-211.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 75
nyelv: angol
DOI 
2000

F Hartung, T L Herdman, J Turi: Parameter identification in classes of neutral differential equations with state-dependent delays, NONLINEAR ANALYSIS-THEORY METHODS & APPLICATIONS 39: (3) pp. 305-325.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 50
nyelv: angol
DOI 
1998

I Győri, F Hartung, J Turi: Preservation of stability in delay equations under delay perturbations, JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS 220: (1) pp. 290-312.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 36
nyelv: angol
DOI 
1997

F Hartung, J Turi: On differentiability of solutions with respect to parameters in state-dependent delay equations, JOURNAL OF DIFFERENTIAL EQUATIONS 135: (2) pp. 192-237.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 51
nyelv: angol
DOI 
a legjelentősebbnek tartott 10 közleményre kapott független hivatkozások száma:407 
Tudománymetriai adatok
Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
52
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
57
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
0
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
4 
külföldön megjelent, figyelembe vehető tudományos közleményei:
45
hazai kiadású, figyelembe vehető idegen nyelvű közleményei:
5
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
943

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )