Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Témakiírás
 
Hajder Levente
Légi referenciaadatok előállítása és alkalmazása az Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) fejlesztésében

TÉMAKIÍRÁS

Intézmény: Eötvös Loránd Tudományegyetem
informatikai tudományok
Informatika Doktori Iskola

témavezető: Hajder Levente
társ-témavezető: Juhász Imre Benedek
helyszín (magyar oldal): ELTE IK
helyszín rövidítés: ELTE


A kutatási téma leírása:

Az önvezető autó funkcióinak fejlesztése manapság számos területen (sensor perception, fusion behavior planning, intervention, data enrichment, stb.) folyik párhuzamosan. Az legmagasabb szintű önvezetés elérése érdekében fontos szempont az önvezetés pontosságának, precizitásának meghatározása. Egy kézenfekvő módja a cél elérésének egy külső forrásból szemlélni az önvezetés folyamatát, „eredményét”. Külső forrásból, légi kamerafelvételek segítségével az önvezető folyamat és annak pontossága megfigyelhető, melyhez manapság nyilvános adatok és ipari adatok is rendelkezésre állnak.
A fejlett vezetőtámogató rendszereket (ADAS) olyan rendkívül megbízható referenciaadatokon (ún. ground truth) kell fejleszteni, amelyek a fizikai valóságot kellő pontosággal reprezentálják, hűen képviselik azt a környezetet, amelyikben a jármű mozog. A ilyen módon előállított referencia adatok az önvezető funkció hangolásához, teszteléséhez és validációjához használhatók. Ezen túlmenően az ilyen adatok elengedhetetlenek a gépi tanulás alapú megoldások létrehozásához.
Mivel a jelenleg földfelszínről alkalmazott megoldások nem felelnek meg minden szempontból a fent leírt elvárásnak, ezért egy újszerű megközelítésre fókuszál a dolgozat. A referenciaadatok előállítása levegőből, akár egy vagy több drónra, akár infrastrukturális elemekre telepített szenzorok segítségével valósul meg. A dolgozat célja a különböző feladatok (use case-ek) felderítése és ezek mentén egy keretrendszer kidolgozása, mely az objektumok légi úton történő pontos reprezentációját megvalósítja. A feladat része az előrejelzés/objektum reprezentáció pontosságának növelése és az ehhez szükséges keretrendszer kidolgozása.

előírt nyelvtudás: angol
ajánlott nyelvtudás (magyar oldal): magyar
további elvárások: 
SW: python (Numpy, Pandas, Matplotlib), gépi tanulás TensorFlow, SKLearn, Pytorch, Keras, optional system development: Spark
személyes készségek: proaktív, jó kommunikációs készség, együttműködő képesség csapatban, ipari és akadémiai környezetben

felvehető hallgatók száma: 1

Jelentkezési határidő: 2024-05-31


2024. IV. 17.
ODT ülés
Az ODT következő ülésére 2024. június 14-én, pénteken 10.00 órakor kerül sor a Semmelweis Egyetem Szenátusi termében (Bp. Üllői út 26. I. emelet).

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 2.2358 ( 2017. X. 31. )